čtvrtek 3. května 2018

Meduňka recepty

Na zimu meduňku zahrneme zeminou a listím. Doma ji můžeme pěstovat a sklízet celoročně, venkovní sklízíme od jara do podzimu. K nejčastěji pěstovaným interiérovým bylinkám patří bazalka, meduňka , oregano, majoránka, petržel, pažitka a řeřicha.


Pěstování bylinek v . V mnoha domácnostech vystřídaly muškáty v truhlících bylinky. Původním domovem meduňky je východ Středomoří a Orient.

Ve středověku hojně pěstována v klášterních zahradách. Bylinky - pěstují se hojně nejen na zahradě, ale i na balkóně. Meduňka lékařská roste na . Chcete si z ní připravit uklidňující čaj.


Nároky na pěstování má podobné jako předchozí uvedené. Lze i vypěstovat jak ze semínka, tak . Díky tomu, že je velmi odolná, můžete si ji pohodlně pěstovat doma,. Témata: meduňka , sklizeň, pěstování , účinky, využití, kuchyně, sklízení . Dá se pěstovat ve volné půdě nebo jako přenosná rostlina v květináči, kterou přes léto necháme venku.

Atraktivita: medonosné, list, vůně, rychlerostoucí, snadné pěstování , k sušení. Nejznámějším zástupcem rodu je meduňka lékařská, která je pěstována jako léčivá rostlina a koření. V Asii se jako léčivka používá i Melissa axillaris. Přečtěte si více o pěstování meduňky lékařské.


Zastíní-li ji mohutnější rostlina, vytvoří slabé, řídké výhony. V jiné než dokonale . Pět tipů na léčivky, které můžete pěstovat i bez zahrádky, připravila zkušená. Předpokládá se, že do střední Evropy ji patrně přinesli. Na pěstování je nenáročná. Velmi osvěživě chutná v teplém létě čaj z čerstvých listů meduňky a medu, případně obohacený ještě mátou nebo jinou čajovou bylinkou.


K jejímu pěstování je třeba. Způsob pěstování : Porost meduňky zakládáme buď z přímého jarního výsevu nebo z předpěstovaných sazenic. Jarní výsev provádíme nejdříve v druhé polovině . Nejen kozlík lékařský nebo meduňka , ale třeba i chmel otáčivý vám pomůže lépe usnout.


Zatímco některé bylinky je lepší pěstovat na zahradě, jiné najdete na . Možnost začít pěstovat kdykoli a sklízet během celého roku? To dnes není nic výjimečného. Stačí, když si meduňku zasadíte doma v květináči.


U nás je pěstována jako koření i jako léčivá rostlina.

Na některých místech ojediněle zplaňuje. Najít tuhle bylinku ve volné přírodě už ale začíná být uměním pro odhodlané sběrače!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky