čtvrtek 1. června 2017

Hlaváček jarní množení

Saponiny, carotoidy, choliny, fytosteroly, pryskyřice a mastné kyseliny. Trvalky abecedazahrady. Slovensky: Hlaváčik jarný.


MNOŽENÍ : Adonis jarní . PĚSTOVÁNÍ: Občas bývá hlaváček pěstován i na zahradách, na vhodných stanovištích vydrží léta a časem se rozrůstá do bohatých trsů. Jarní zahrada nemusí kvést pouze díky okrasným cibulovinám.

Zjara rozkvétají i nádherné květy vděčných trvalek, koniklece a hlaváčku , kterým se daří na sušších, . Hlaváčka pěstují: Zatím nikdo, buďte první. V předjaří dokáže nadchnout hlaváček amurský každého. Množení V zahrádkách ho lze pěstovat na slunných místech, kde mu . Pěstování hlaváčku jarního.


Hlaváček jarní je rostlinou, jejíž žluté květy rozjasní každý záhon. Má žlutozelené kvítky, které rozkvétají hlavně v dubnu. Hlaváček amurský vyžaduje polostinné stanoviště a normální půdu.

Podstatnym plus pro mnození osivem je minimalizace rizika prenosu virovych . Hlaváček pěstujeme v dobře propustných, středně úrodných půdách na . Vedle okrasných cibulovin zjara rozkvétají také nádherné květy vděčných trvalek, koniklece a hlaváčku. Druhy a odrůdy květin a jejich množení. Druhy: Adonis vernalis ( hlaváček jarní ) pocházející ze stepí V Evropy až. Sibiře (u nás vzácně J Morava, chráněný zákonem), V asijský A. Adonanthe vernalis (L.) Spach,.


Růstové i jiné druhově spec… Doporučený spon pro výsad… Množení. Pro letošní rok se vypravíme na dva jarní zájez- dy. Při množení semenem je třeba hlídat dobu zrání . Množení je možné buď výsevem semen hned po uzrání, nebo dělením trsů po . Pro pěstování vyžadují talovíny vlhkou, humusovitou, a ne příliš kyselou půdu ( pH nad 5) a hodně světla.


Nejlépe se jim bude dařit mezi . Hlaváček letní je atraktivní rostlinou vhodnou k pěstování ve skalkách i skupinových výsadbách. Jedná se o jednoletou rostlinu. To se týká například chrastavců, violek, kontryhele, hořce alpského, mnoha druhů prvosenek, žluťuchy, upolínů, hlaváčku jarního a mnoha . Achillea, millefolium .

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky